Job shadowing u našem vrtiću - tri odgojiteljice i psihologinja iz Latvije

05.07. 2024.

U razdoblju od 17.06. do 19.06. 2024. godine naš vrtić je ugostio tri odgojiteljice i jednu psihologinju iz dječjeg vrtića iz Latvije. One su došle u naš vrtić na job shadowing naših praksi u području inkluzije. Gošćama smo prezentirali naš Erasmus+ projekt Učenje na otvorenom za sve, naše eTwinning projekte, programe koje naša zajednica nudi za djecu s teškoćama, programe za roditelje te kako radimo s djecom s posebnim potrebama.

Direktno su opažale praksu u tri skupine vrtića i upoznale se s metodama i načinima rada. Za kolegice smo i održali radionicu na kojoj su zajedno s odgojiteljicama i asistenticama mogle promišljati o prednostima i manama inkluzivne prakse te ih upoznale s kulturnom baštinom kraja.